image Kosovë -

Lajme

news image
Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30% e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara
Kosovë
news image
Gjykata merr vendim për të kërkuarin nga Maqedonia e Veriut për vrasje të rëndë
Kosovë
news image
Shi dhe breshër i madh në Pejë
Kosovë
news image
Olluri: Nëse grupet kriminale serbe kanë hy në burgjet e Kosovës, Qeveria Kurti duhet të japë dorëheqje
Kosovë
news image
Mbyllja e tri pompave në Veri të Kosovës – Kush qëndron prapa tyre?
Kosovë
news image
Sot protestohet në Shkup për Blerim Ramadanin, ish-ushtarin e UÇK-së të arrestuar në Maqedoni
Kosovë
news image
Parashikimi për ulje të temperaturave – MSH njofton se vendimi për kufizimin e orarit të punës përfundon sot
Kosovë
news image
Ardhja e mërgimtarëve – Kjo është gjendja në pikat kufitare
Kosovë
news image
Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i tij, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët
Kosovë
news image
Moti për sot, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta
Kosovë
news image
Mërgimtarët “shmangin” Merdarën – te Dheu i Bardhë pritjet deri në 1 orë për të hyrë në Kosovë
Kosovë
news image
Nesër shumë nxehtë, temperaturat pritet të shkojnë deri në 36 gradë Celsius
Kosovë
news image
U gjet si foshnje 24 vjet më parë në udhëkryqin Orllat-Llapushnik, vajza kërkon ndihmë për gjetjen e prindërve
Kosovë
news image
Vrasje, grabitje e shumë arratisje – Kush ishte Faton Hajrizi?
Kosovë
news image
“Të gatshëm për mision”: Ushtarë të FSK-së realizojnë me sukses trajnimin për qitje ditën dhe natën
Kosovë
news image
Vrasja e Faton Hajrizit, anulohet koncerti për mërgatën i paraparë për sonte në Skenderaj
Kosovë