image Botë -

Lajme

news image
“Rrena më e keqe e 1 prillit”, e quan Ukraina marrjen e kryesimit të presidencës në OKB nga Rusia
Botë
news image
Ministri rus i mbrojtjes premton rritje të furnizimeve me municione për forcat ruse
Botë
news image
Gjenerali i lartë amerikan: Fitorja e Ukrainës nuk ka gjasa të ndodhë këtë vit
Botë
news image
Dy shqiptarë kapen në fermën gjigante të kanabisit në Britani
Botë
news image
Ursula von der Leyen mund të jetë sekretarja e përgjithshme e NATO-s pas Stoltenberg
Botë
news image
Të paktën pesë persona, përfshirë një foshnjë, janë vrarë në Ukrainë në 24 orët e fundit
Botë
news image
‘Jam ende gjallë’, Papa bën shaka teksa del nga spitali
Botë
news image
106-vjeçarja nga Filipinet bëhet modelja më e vjetër e “Vogue”
Botë
news image
Tornado në ShBA, mbi 50 raportime të bëra në gjashtë shtete të ndryshme
Botë
news image
Rusia merr drejtimin e presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Botë
news image
Gjenden tetë trupa të pajetë emigrantësh pranë kufirit ShBA-Kanada, tentuan të kalonin ilegalisht
Botë
news image
Pamje të frikshme: Tornado rrëzon një çati teatri në ShBA, vdes një person dhe lëndohen disa të tjerë
Botë
news image
Nipi i diktatorit të Koresë së Jugut kërkon falje për kryengritjen e urdhëruar nga gjyshi i tij ku la të vdekur mbi 200 njerëz
Botë
news image
Ortekët e borës i marrin jetën katër personave në Norvegji
Botë
news image
Putin miraton konceptin e ri të politikës së jashtme të Rusisë
Botë
news image
FMN miraton 15.6 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën
Botë