image Kulturë -

Kulturë

news image
Kurti viziton festivalin “Ulpiana Fest” që po mbahet në lokalitetin arkeologjik të Ulpianës
Histori
news image
Fituesit e Nobelit do të shpërblehen me më shumë para këtë vit
Fakte
news image
Filmi që nuk do ta shihni kurrë: Është planifikuar të shfaqet në vitin 2115
Film
news image
Albin Kurti uron delegacionin shqiptar për suksesin në Festivalin e Filmit në Venecia
Film
news image
Osmani: Kushtetuta e Kaçanikut simbolizon përkushtimin tonë për t’i dhënë drejtimin përpjekjes për liri
Histori
news image
Kurti për Kushtetutën e Kaçanikut: Kosova Republikë u bë fakt historik më 7 shtator e realitet politik më 17 shkurt
Histori
news image
“The Crown”, Netflix zbulon se çfarë do të shohim në sezonin e 6-të dhe të fundit
Film
news image
Festivali i Filmit në Venecia: Vuajtjet dhe brutaliteti ndaj emigrantëve në ekranin e madh
Film
news image
Kadare shtetas i Kosovës, Osmani: Mirë se vini në familjen e madhe
Libra
news image
Osmani i ndan dekretin e nënshtetësisë së Kosovës shkrimtarit Ismail Kadare
Libra
news image
26 vjet nga vdekja e Nënë Terezës
Histori
news image
Ismail Kadares do t’i dorëzohet dekreti i nënshtetësisë së Kosovës nga Vjosa Osmani
Libra
news image
Christopher Nolan reduktoi ditët e xhirimeve të “Oppenheimer” që të kursente para
Film
news image
Barbie i Greta Gerwig ia kalon Harry Poterit dhe Super Marios
Film
news image
Kurti shkon te profesor Rexhep Ferri: I takon brezit që ngritën skenën tonë artistike
Kosovë
news image
Kosova po bëhet me stadium të atletikës
Sporte të tjera