image Lajme -

Lajme

news image
Ekspozimi ndaj tymit nga zjarret prek miliarda njerëz në mbarë globin
Botë
news image
“Kam punuar që 10 vjeç në bujqësi”, historia e konkurrentes së re përlot studion e Përputhen
Bota e Yjeve
news image
Ky është 33-vjeçari që u ekzekutua me armë zjarri në Shkodër, e gjejnë afër veturës – FOTO
Shqipëri
news image
Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë
Botë
news image
Zelensky nga SHBA: Kisha bisedime konstruktive me ligjvënësit amerikanë
Botë
news image
“Mrekulli, urime”/ Sadri Ramabaja s’e kupton që Hyseni ironizoi për stadiumin e Suharekës
Kosovë
news image
Vrasje me armë zjarri në Hot të Shkodrës
Rajon
news image
Projekti për stadium modern, kryetari i Gjilanit ironizon me Suharekën: Kapaciteti për mbi 50 mijë persona
Futboll
news image
Erdogani thotë se nuk pajtohet me “qasjen negative” të liderëve tjerë ndaj Putinit
Evropë
news image
Bie në pranga 42-vjeçari që plagosi policin e “Shqiponjave” në Tiranë
Shqipëri
news image
Vuçiqi në OKB e akuzon Perëndimin se shkeli ligjin ndërkombëtar për Kosovën
Rajon
news image
Rasti i parë: Ekstradohet një vajzë shqiptare e shpallur në kërkim, prangoset në Londër
Shqipëri
news image
“Khattabi” shoqërohet me të dënuarin për rekrutim të luftëtarëve të ISIS-it, publikohen pamjet
Kosovë
news image
Vuçiqi në OKB: Kurti bën veç monolog, nga Brukseli kërcënoi se serbët ‘do të vuajnë’
Rajon
news image
Rusia sulmon infrastrukturën energjetike të Ukrainës derisa Zelensky qëndron në ShBA
Botë
news image
Zelensky takime në Kapitol mes kundërshtive në rritje të republikanëve për më shumë ndihmë për Ukrainën
Botë