image Ekonomi -

Ekonomi

news image
BQK rrëzon parashikimet e Kurtit për rritjen ekonomike
Financa
news image
BQK i nxjerr të dhënat, sa para kanë kosovarët në banka
Financa
news image
200 bletarë përfitojnë subvencione, Komuna e Prishtinës ua publikon emrat dhe shumën e parave
Financa
news image
Hajdari nënshkruan vendim për caktimin e çmimit dhe masave tjera mbrojtëse të produkteve të naftës
Biznes
news image
Drejtori i ATK-së takon ambasadorin Abbott, diskutojnë për rekrutimin e punonjësve të rinj
Financa
news image
Kurti për raportin e “EBRD”: Rritja ekonomike vazhdon me ritëm të fuqishëm
Financa
news image
Haradinaj me kërkesë: Bujqësia të jetë prioritet kombëtar
news image
Hoti: Menaxhimi i buxheteve nga Qeveria Kurti nuk po lë asnjë shenjë në ekonomi
Financa
news image
Buxheti për vitin 2024 – Opozita e ekonomistët: S’është zhvillimor, nuk u përgjigjet kërkesave të shumë sektorëve
Financa
news image
“Shfrytëzoni kartelat bankare”, kërkohet nga qytetarët të shmangin përdorimin e 2 eurove
Financa
news image
Guvernatori Ismaili pritet nga Osmani, e njofton presidenten për zhvillimet në sistemin financiar
Financa
news image
Mbi 500 milionë euro investime direkte në Kosovë deri në gusht
Financa
news image
Kosovarët shënojnë rekord në kursime, 5.89 miliardë euro në banka
Financa
news image
Murati: Paga mesatare në sektorin publik vitin tjetër do të jetë 780 euro
Financa
news image
Murati: Për vitin tjetër, buxheti për ministrinë e Brendshme dhe atë të Mbrojtjes do të jetë 370 milionë euro
Financa
news image
Për 9 muaj diaspora dërgoi mbi një miliard euro në Kosovë, kryesojnë ata nga Gjermania, Zvicra dhe Amerika
Financa