image Evropë -

Lajme

news image
Moldavia, shteti i parë që nënshkruan pakt të sigurisë dhe mbrojtjes me BE-në
Evropë
news image
BE-ja miraton planin për përdorimin e aseteve të ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën
Evropë
news image
Gjykimi i grupit që tentoi grusht-shtetin në Gjermani
Evropë
news image
Trafikoi “nusen” në Itali për prostitucion, “vjehrra” dënohet me 17 vite burgim
Evropë
news image
Droni ‘kap’ 5 shqiptarë që po punonin në të zezë në Vjenë
Evropë
news image
Rrufeja në Gjermani lëndon 10 persona
Evropë
news image
“Shkundet” Napoli, regjistrohet tërmeti më i fortë i 40 viteve të fundit në zonën Campi Flegrei
Evropë
news image
Shqiptari i parë nga Italia që po synon të bëhet deputet në Parlamentin Evropian
Evropë
news image
5 ditë pas atentatit, si është gjendja shëndetësore e kryeministrit sllovak? Spitali jep detaje
Evropë
news image
Ishte ministër i Ficos, Lajçak shkruan për atentatin ndaj kryeministrit sllovak dhe përçarjet atje
Evropë
news image
Polonia investon 2.2 miliardë euro në përforcimin e kufirit me Rusinë dhe Bjellorusinë
Evropë
news image
Përplasen dy anije në lumin Danub, humbin jetën dy persona, zhduken 5 të tjerë
Evropë
news image
Përmbytje në Itali, Francë e Gjermani, erërat fryjnë me shpejtësi 200 km në orë
Evropë
news image
Si po interpretohet atentati ndaj kryeministrit sllovak
Evropë
news image
Itali: U kapën në flagrancë duke shitur drogë, arrestohen katër shqiptarë
Evropë
news image
Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë
Siguri