image Diasporë -

Lajme

news image
“Dëgjova të qarën e foshnjës”, deputeti shqiptar i Parlamentit të Suedisë ia shpëton jetën një foshnje në Mal të Zi
Diasporë
news image
Sherr masiv mes shqiptarëve në Itali, njëri përfundon në spital me vesh të këputur
Shqipëri
news image
Dënohet shtetasi kosovar në Zvicër, vodhi piktura të Picassos dhe i shiti për 150 euro
Diasporë
news image
Ngjarja tragjike në Maribor, Ambasada Sllovene jep detaje për vdekjen e gjilanasit
Diasporë
news image
Aksidenti tragjik në Itali: Dy të rinj goditen për vdekje nga treni, njëri nga ta nga Kosova
Diasporë
news image
Kërkesa e shqiptarit nga Kosova që e bindi Aeroportin e Mynihut, ndryshohet harta (FOTO)
Diasporë
news image
“Jo ndarjes etnike të Kosovës”/ Shqiptarët në Gjenevë protestojnë kundër themelimit të Asociacionit
Diasporë
news image
Pas dy refuzimeve, Gjykata detyron komunën t’i japë pasaportën zvicerane kosovares
Diasporë
news image
Ambasadori shqiptar tregon gjendjen e të plagosurve pas aksidentit të autobusit në Kroaci
Diasporë
news image
Akuzohet se e mbyti vajzën 4-vjeçare duke e përvëluar me ujë, kosovarja në Gjermani përfundon në Gjykatë
Diasporë
news image
Gjendet i pajetë brenda “shtëpisë së barit” shqiptari në Spanjë
Diasporë
news image
Fëmijët e diasporës flasin për Kosovën në shkollat holandeze – VIDEO
Diasporë
news image
Zvicër: 14 vjet burgim për gruan nga Kosova, tentoi ta mbyste burrin me kabllo
Diasporë
news image
“Kundër bosnjëzimit të Kosovës”, “Jo ndarjes etnike” – Mërgimtarët në Gjermani protestojnë kundër Asociacionit
Diasporë
news image
Arrestohet kosovari në Zvicër, akuzohet për 60 vjedhje – vodhi rreth 70 mijë franga
Diasporë
news image
Dënohen dy kosovarë në Zvicër, inskenuan 20 aksidente për përfitime materiale
Diasporë