image Shëndetësi -

Aktualitet

news image
Gjetjet e fundit janë alarmante, mbi një miliard njerëz përballen me obezitet në botë
Ushqime
news image
Ajri jo i mirë në Prishtinë, IKShPK-ja kërkon kujdes për personat e ndjeshëm
Shëndetësi
news image
Rrahmani: Jam pro fertilizimit të asistuar vetëm për çiftet, jo për një grua 18-vjeçare të pamartuar
Shëndetësi
news image
“Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës”, Reshitaj flet rreth projektligjit për shëndetin riprodhues
Shëndetësi
news image
Ortopedi Qerim Kida pas dezinformatave lidhur me shëndetin e tij: Jam mirë, faleminderit Zotit
Shëndetësi
news image
“Mos të përdorin antibiotik”, mjekët me rekomandim për gripin sezonal te fëmijët në Kosovës
Shëndetësi
news image
Hashani: Pediatria në QKMF-në e kryeqytetit brenda pak vitesh do të mbyllet
Shëndetësi
news image
Vitia: Mjekët në Kosovë kanë paga dinjitoze, ndër më të lartat në Ballkan
Shëndetësi
news image
Ndahet nga jeta infermierja e njohur kosovare
Shëndetësi
news image
Çfarë duhet të dini për vaksinimin e vajzave të moshës 12 vjeçare kundër ‘Human Papilloma Virusit’
Kosovë
news image
Vdekja e 4-vjeçares në QKUK, Vitia: Po presim raportet e fundit të ekspertizës mjeko-ligjore
Shëndetësi
news image
Vitia apelon vajzat që ta marrin vaksinën kundër kancerit të mitrës, thotë se s’ka efekte anësore
Shëndetësi
news image
Ganimete Musliu e kalon me sukses operimin në zemër
Shëndetësi
news image
Fëmijët në kryeqytet nga marsi mund të vlerësohen falas nga psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti
Kosovë
news image
Vdekja e 4-vjeçares/ Flet babai i saj: E kam pa çikën që s’është mirë, mjeku tha se i kalon
Shëndetësi
news image
Drejtoresha e Shëndetësisë flet për rastin e 4-vjeçares: Kemi folë me mjekët, i kemi të gjitha incizimet e kamerave
Shëndetësi