image Politikë -

Aktualitet

news image
Von Cramon: Nënshkrimi i kontratës për energjinë, hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve
Politikë
news image
BE-ja mirëpret marrëveshjen mes KEDS-it dhe “Elektroseverit”
Politikë
news image
Konjufca: BE-ja u ngut me propozimin e statutit për Asociacion, rendi ishte që Kosova ta prezantonte një të tillë
Politikë
news image
​Abdixhiku: Për LDK-në, drafti i Asociacionit është autonomi e zgjeruar territoriale – javën e ardhshme dalim me qëndrim zyrtar
Politikë
news image
Abdixhiku: Do të shkoj në takim te Osmani, ndonëse ende s’kam pranuar ftesë
Politikë
news image
Deputetja Kearns: Radoiçiqi të ekstradohet në Kosovë për t’u përballur me drejtësinë
Politikë
news image
Kurti takohet me Scholzin: Nënvizuam fuqinë e marrëdhënieve tona dypalëshe dhe vizionin tonë të përbashkët si socialdemokratë
Politikë
news image
Zgjidhet kryesia e re e LDK-së, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve
Politikë
news image
Kurti del me video duke akuzuar opozitën: Shtetin e konsideroni si arkë për pasuri personale
Politikë
news image
KEDS-i dhe Elektroseveri nënshkruajnë kontratë, Lajçak: Hap i rëndësishëm në zbatimin e Udhërrëfyesit për Energjinë
Politikë
news image
Abdixhiku: Drafti për Asociacionin është autonomi që çon në federalizim, LDK s’e përkrah
Politikë
news image
Abdixhiku: Qeveria Kurti është dorëzuar, ka braktisur qytetarët
Politikë
news image
Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas
Politikë
news image
Drafti i ri për samitin për Ballkanin Perëndimor: Kosova dhe Serbia duhet të zbatojnë marrëveshjet
Politikë
news image
Estonia njeh përpjekjet e Kosovës për de-eskalim të situatës në veri
Politikë
news image
Konjufca për marrëveshjen e Ohrit: Nëse nuk nënshkruhet, ajo është një letër pa vlerë
Politikë