image Teknologji -

Tech & Auto

news image
Musk: Pacienti me çipin e “Neuralinkut” e ka lëvizur miun kompjuterik me mendime
Teknologji
news image
Jeff Bezos shet aksione në ‘Amazon’ me vlerë mbi 4 miliardë dollarë
Teknologji
news image
A mund të fshihni gjurmët tuaja nga interneti?
Teknologji
news image
Zuckerberg merret 4 orë në pyetje në Senat, u kërkon falje familjeve të dëmtuara nga rrjetet sociale
Teknologji
news image
Për herë të parë, Apple bëhet lider në tregun e smartfonëve në Kinë
Teknologji
news image
Kompania Apple forcon sigurinë e pajisjeve të saj inteligjente
Teknologji
news image
Instagrami do detyrojë adoleshentët të mos qëndrojnë online gjatë natës
Teknologji
news image
Microsoft: Hakimi i sistemeve tona u sponsorua nga Qeveria ruse
Teknologji
news image
Gjiganti i teknologjisë Apple, po përballet me rënien e tij më të madhe në më shumë se dy dekada
Teknologji
news image
Ka disa punë që inteligjenca artificiale nuk i “pushton” dot edhe për pak kohë
Teknologji
news image
Hakerët zbulojnë mënyrën për të hyrë në llogaritë e Google pa fjalëkalim
Teknologji
news image
Wall Street Journal: Elon Musk përdorues i rregullt i drogave, shqetësim për ortakët e tij
Teknologji
news image
Helikopteri që fluturon pa pilot
Teknologji
news image
Adoleshenti shqiptar hakoi GTA VI/ Dënohet me burgim që do ta vuajë në një vend interesant
Teknologji
news image
Kjo është kënga më e kërkuar në “Google” për vitin 2023
Teknologji
news image
Përmbajtje të paligjshme dhe keqinformim, Komisioni Evropian nis hetimet ndaj ‘X-it’
Teknologji