image Publikohen 11-shet në duelin mes Liverpoolit dhe Brightonit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Publikohen 11-shet në duelin mes Liverpoolit dhe Brightonit

news image

Liverpooli do të përballet me Brightonin në kuadër të xhiros së dhjetë në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Të kuqtë presin në “Anfield”, skuadrën e Brightonit me fillim nga ora 16:00.

Ekipi I Klopp kthehet në shtëpi pas një fitore fantastike javën e kaluar ndaj Manchester United me rezultat 0-5.

Liverpooli ka 21 pikë në pozitën e dytë, derisa mysafirët me 15 pikë mbajnë vendin e gjashtë.

Formacionet startuese janë publikuar:

/Gazeta Sinjali Sporti/