image Shaqiri pranon kushtet e Lyonit, bisedimet vazhdojnë me Liverpoolin
[wp-story id="814678"]

Futboll

Shaqiri pranon kushtet e Lyonit, bisedimet vazhdojnë me Liverpoolin

news image

Xherdan Shaqiri është pajtuar me kushtet e ofruara nga Lyoni, raporton Sinjali Sport.

Reprezentuesi zviceran ka kompletuar marrëveshjen personale me Olympique Lyon.

Sipas, Fabrizio Romanos, 29-vjeçari ka firmosur kontratë që do ta mbajë atë në Francë deri në qershorin e 2024-ës.

Tashmë, Shaqiri është duke e shtyrë skuadrën e Ligue 1 të përfundojë marrëveshjen me Liverpoolin.

Lyoni është duke ofruar 6 milionë euro dhe bonuese, mirëpo “Të Kuqtë” kërkojnë më shumë.

Marrëveshje ende nuk, bisedimet vazhdojnë. /Gazeta Sinjali Sporti/