image Garë e ashpër mes Liverpoolit dhe Man Utd për transferimin e Saul Niguez

Futboll

Garë e ashpër mes Liverpoolit dhe Man Utd për transferimin e Saul Niguez

news image

Mesfushori Saul Niguez duket se karrierën do ta vazhdojë në Angli.

Sipas ‘The Mirror’, e ardhmja e Saulit do të jetë në Angli.

Interesim për mesfushorin kanë shfaqur prej kohësh Liverpooli dhe Man Utd.

Raportohet se agjentët e futbollistit do të jenë në Angli të dielën për të biseduar me dy gjigantët anglez.

Mbetet të shihet se cili klub do ta fitojë garën për transferimin e spanjollit, që ka një çmim prej rreth 40 milionë euro.  /GazetaSinjaliSporti/