image Carabao Cup/ Kryendeshja e sotme ajo mes West Ham dhe Manchester City

Futboll

Carabao Cup/ Kryendeshja e sotme ajo mes West Ham dhe Manchester City

news image

Në kuadër të fazës së çerekfinales, Carabao Cup do të vazhdojë sot me disa përballje tejet interesante.

Kryendeshja e sotme do të jetë ajo mes dy klubeve të Premier Ligës angleze, ku skuadra e West Ham United pret në shtëpi kampionin aktual anglez Manchester Cityn.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe Liverpooli, i cili do të jetë mysafirë i skuadrës nga Championship-i anglez Preston North End.

Ndeshjet e sotme të cilat do të zhvillohen në kuadër të Carabao Cup:

20:45 Burnley – Tottenham

20:45 Leicester City – Brighton

20:45 Preston – Liverpool

20:45 Stoke City – Brentford

20:45 West Ham United – Manchester City./Gazeta Sinjali Sporti/