image Policia jep detaje rreth rastit ku një turiste nga Çekia u sulmua nga qentë endacakë
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Policia jep detaje rreth rastit ku një turiste nga Çekia u sulmua nga qentë endacakë

news image

Sot gjatë ditës është raportuar për një  turiste nga Çekia e cila është sulmuar nga qentë endacak pranë kampusit të Universitetit të Prishtinës.

Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti e cila tregoi se turistja nuk ka dashur që të vazhdohet më tej me procedura policore.

“Rreth orës 11:30, e kemi pranuar informatën se në Kampusin Universitar, një person është sulmuar prej një qeni endacak. Personi në fjalë ka pranuar tretman mjekësor dhe e njëjta s’ka dashtë të vazhdoj më tej me procedura policore”, ka thënë Ahmeti. 

/GazetaSinjali/