image ZYRTARE: Tonali zgjat kontratën me Milanin

Futboll

ZYRTARE: Tonali zgjat kontratën me Milanin

news image

Sandro Tonali ka zgjatur zyrtarisht kontratën me Milanin dhe ka falenderuar tifozët për mbështetjen.

Reprezentuesi italian e vendosi këtë pasdite marrëveshjen e re deri në qershor 2027, e cila thuhet se do ta shohë atë të fitojë rreth 3 milionë euro në sezon, duke dyfishuar pagën që kishte marrë që nga largimi nga Brescia në 2020.

“Përshëndetje djema, jam i kënaqur me rinovimin e kontratës sime dhe që kam zgjatur qëndrimin tim në Milan”, ka thënë Tonali në llogarinë zyrtare të klubit në Instagram.

“Ju e dini sa e thellë është dashuria ime për këto ngjyra. Ju falënderoj për mbështetjen që na jepni. Me mbështetjen tuaj, ne mund të arrijmë gjëra të mëdha.”

Tonali kurrë nuk e ka maskuar se u rrit duke mbështetur kuqezinjtë dhe e hodhi mundësinë për t’u bashkuar me ta, edhe kur negociatat me Interin dukej se ishin në një fazë të avancuar.

Ai gjithashtu pranoi një pagë më të ulët në atë kohë për të shtyrë lëvizjen, me premtimin se do të shpërblehej më vonë dhe ai moment tani ka ardhur.

/GazetaSinjaliSport/