image Formacionet zyrtare, Milan - Juventus

Futboll

Formacionet zyrtare, Milan – Juventus

news image

Milani dhe Juventusi do të zhvillojnë sonte derbin e xhiros së 9-të në Serie A të sezonit të ri.

Kjo është një përballje tejet e rëndësishme për të dyja skuadrat, pasi kuqezinjtë kanë nevojë për një fitore për të rimarrë vendin e parë nga Interi, ndërsa biankonerët janë në vendin e tretë.

Juve nuk e ka mposhtur Milanin që nga një rezultat 3-1 këtu në janar 2021, duke arritur vetëm dy barazime dhe tre humbje, duke shënuar një gol dhe duke pranuar shtatë.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Milan: Mirante; Kalabria, Thiaw, Tomori, Florenzi; Musah, Adli, Reijnders; Pulisic, Leao, Giroud.

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Rugani; Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Milik, Kean.

Ndeshja fillon nga ora 20:45.

/GazetaSinjaliSport/