image Zjarri i madh në një fshat të Gjakovës - Sinjali

Zjarri i madh në një fshat të Gjakovës

news image

Një zjarr i madh ka kapluar disa toka në fshatin Rezinë të komunës së Gjakovës.

Për Gazetën Sinjali, këtë e kanë bërë të ditur nga Qendra e Zjarrfikësve në Gjakovë.

Ata thanë që është një zjarr i madh në këtë fshat, por që bëhet fjalë vetë për toka.

“Në orën 21:15 kemi pranuar informacione për një zjarr në Rezinë të Gjakovës, mirëpo nuk ka të lënduar dhe asnjë shtëpi nuk është përfshirë nga zjarri”, kanë thënë nga kjo qendër. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: