image Xhaka rikthehet nga lëndimi, starton në sfidën e Arsenalit ndaj Evertonit, ja formacionet zyrtare

Futboll

Xhaka rikthehet nga lëndimi, starton në sfidën e Arsenalit ndaj Evertonit, ja formacionet zyrtare

news image

Xhiroja e 15-të në Premierligë përfundon me duelin mes Evertonit dhe Arsenalit, raporton Sinjali Sport.

Evertoni e mirëpret skuadrën londineze në ‘Goodison Park’, me fillim nga ora 21:00.

Vendasit në pesë ndeshjet e fundit kanë katër humbje e një barazim dhe sot do tentojnë të fitojnë ose kryesia mund të marr masat, që ta shkarkojnë Benitezin.

Topçinjtë në anën tjetër vijnë pas disfatës në derbin ndaj Manchester United, e po ashtu do kërkojnë fitoren.

Evertoni ka 15 pikë në pozitën e 16-të, kurse Arsenali 23 në vendin e shtatë.

Granit Xhaka është rikthyer nga lëndimi dhe starton nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

/Gazeta Sinjali Sporti/