image Formacionet zyrtare, Everton - Arsenal

Futboll

Formacionet zyrtare, Everton – Arsenal

news image

Sfida mes Evertonit dhe Arsenalit do të mbyllë duelin e ditës së sotme të xhiros së 5-të në Premier League.

Arsenali udhëton drejt Goodison Park, aty ku ndeshjet e fundit është kthyer duarbosh.

‘Gunners’ kanë një rekord aspak të mirë në udhëtim te Evertoni, duke mos fituar asnjë nga pesë përballjet e fundit në këtë terren, ku ka humbur katër dhe ka barazuar një.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Everton XI: Pickford; Mykolenko, Tarkowski(C), Branthwaite, Young; McNeil, Gueye, Onana, Danjuma; Doucouré; Beto.

Arsenal XI: Raya; Saliba, White, Gabriel Magalhães, Zinchenko; Ødegaard(C), Rice, Fábio Vieira; Saka, Nketiah, Gabriel Martinelli.

Dueli fillon nga ora 17:30.

/GazetaSinjaliSport/