image Formacionet zyrtare, Everton - Arsenal

Futboll

Formacionet zyrtare, Everton – Arsenal

news image

Evertoni dhe Arsenali do të hapin duelin e ditës së shtunë në Premier League, që i përket xhiros së 21-të.

‘Gunners’ në formë spektakolare këtë edicion, vizitojnë Evertonin në Goodison Park, për të kërkuar vetëm tre pikët e radhës për të vazhduar lidershipin dhe marshuar drejt titullit kampion, shkruan Sinjali Sport.

Everton ndërkohë ndodhet në pozicion krejtësisht të kundërt karshi londinezëve, pasi renditet në pozitën e parafundit në tabelë, me pikë të barabarta me vendin e fundit, Southampton, të dyja me nga 15 pikë

‘Toffees’ nuk kanë fituar në asnjërën nga 8 ndeshjet e fundit në Premier Laague, me 7 humbje dhe një barazim, që nga fitorja 3-0 ndaj Crystal Palaces në tetor të vitit të kaluar.

Formacionet zyrtare:

Everton XI: Pickford, Coleman, Tarkowski, Coady, Mykolenko, Gana, Onana, Doucouré, McNeil, Iwobi, Calvert-Lewin.

Arsenal XI: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Zinchenko, Odegaard, Partey, Xhaka, Saka, Nketiah, Martinelli.

Dueli fillon nga ora 13:30.

/GazetaSinjaliSport/