image Derbi "Merseyside": Formacionet zyrtare, Liverpool - Everton

Futboll

Derbi “Merseyside”: Formacionet zyrtare, Liverpool – Everton

news image

Xhiro e 23-të e Premier League do të mbyllet me një super-derbi.

Liverpool dhe Everton do të zhvillojnë derbin “Merseyside”, këtë të hënë, me fillim nga ora 21:00.

Liverpool pozicionohet në vend të 10-të në tabelë me 29 pikë të mbledhura dhe është pa fitore në katër ndeshjet e ligës në 2023 (1 barazim, 3 humbje).

Everton ndërkohë javën e kaluar i dhanë fund një ecurie negative të 8 ndeshjeve pa fitore, duke e mposhtur Arsenalin në krye me Sean Dyche i cili debutoi si menaxher i ‘karamelave’, teksa pozicionohet në vend të 18-të me 18 pikë të mbledhura.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrare:

Liverpool XI: Alisson; Alexander-Arnold, Matip Gomez, Robertson; Henderson, Fabinho, Bajcetic; Salah, Nunez, Gakpo.

Everton XI: Pickford; Coleman, Tarkowski, Coady, Mykolenko; Doucoure, Gueye, Onana; McNeil, Iwobi; Simms.

/GazetaSinjaliSport/