image Wilshere tallet me Bale: Ai nuk do të merrte asnjë ndeshje te vetme te Arsenali

Futboll

Wilshere tallet me Bale: Ai nuk do të merrte asnjë ndeshje te vetme te Arsenali

news image

Jack Wilshere ka pohuar se Gareth Bale nuk do të ‘merrte një lojë’ në Arsenal dhe beson se agjenti i lirë veteran madje do të pengonte lojtarët e tyre të rinj.

Bale aktualisht është pa klub pas largimit të tij nga Real Madridi në fund të sezonit, megjithëse ka zhvilluar bisedime me Cardiff dhe ka vizituar terrenin e tyre stërvitor.

Një numër skuadrash të tjera janë lidhur me të, por Wilshere, nuk beson që uellsiani do të mund të merrte ndonjë ndeshje tek ‘Gunners’.

I pyetur nëse do të dëshironte që Bale t’i bashkohej klubit, Wilshere tha për talkSPORT: ‘Jo.

Unë shikoj lojtarët që do të luanin në atë pozicion dhe ata janë lojtarë të rinj që kanë qenë ndoshta lojtarët më të mirë të Arsenalit gjatë viteve të fundit.

‘Pra, unë nuk mendoj se ai merr një lojë. Dhe nëse e bën këtë, mendoj se do të frenonte një nga ata lojtarë”, u shpreh anglezi.

Arsenali tashmë ka lojtarë si Gabriel Martinelli, Bukayo Saka dhe Nicolas Pepe, të cilët mund të luajnë në krah, ndërsa ata janë gjithashtu të etur për nënshkrimin e Raphinhas nga Leeds.

Kjo mund të bëjë që Bale të detyrohet të vendoset për një ndryshim diku tjetër, me Cardiff si një opsion i tij.

Bale foli me menaxherin e Cardiff, Steve Morison të mërkurën në mes të përpjekjes ambicioze të klubit të Championship për të nënshkruar superyllin e Uellsit.

Bale mori pjesë në bazën Vale of Glamorgan të Uellsit, të cilën ata e ndajnë me Cardiff, për të marrë trajtim nga stafi mjekësor i ekipit të tij kombëtar.

/GazetaSinjaliSport/