image Bale mund të rikthehet në Premier Ligë pas largimit nga Real Madridi, thotë agjenti i tij - Sinjali

Bale mund të rikthehet në Premier Ligë pas largimit nga Real Madridi, thotë agjenti i tij

news image

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale do të largohet nga klubi në fund të sezonit, me një rikthim në Premier League me shumë gjasa për reprezentuesin uellsian, ka deklaruar agjenti Jonathan Barnett.

Sulmuesi uellsian, i cili e kaloi sezonin e kaluar në Premierligë në huazim me ish-klubin Tottenham, ka luajtur vetëm pesë herë për ‘Los Blancos’ në La Liga këtë sezon, pasi skuadra e Carlo Ancelottit rimori titullin e ligës nga rivalët Atletico Madrid.

Pasi kaloi pjesën më të madhe të tre viteve të fundit në periferi në Santiago Bernabeu, kjo e mbyll kohën e uellsianit në kryeqytetin spanjoll – por një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij nuk do të merret derisa ai të ketë luajtur në kualifikimet e Kupës së Botës së Katarit 2022 të kësaj vere.

“Ai do të largohet nga Real Madridi, por ne duhet të presim për atë që Uellsi do të jetë në gjendje të bëjë [në kualifikimet e tyre në Katar 2022]”, citohet Barnett nga Record.

“Gjithçka varet nëse Uellsi kualifikohet në Kupën e Botës, atëherë ne do të marrim një vendim, i cili mund të ndryshojë nëse Uellsi do të shkojë apo jo në Kupën e Botës.

“A ka më shumë gjasa për t’u kthyer në Angli? Unë mendoj se po, por ne do të duhet të presim dhe të shohim nëse Uellsi kualifikohet për Kupën e Botës“, ka deklaruar agjenti i Bale.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: