COVID-19

Të infektuar

3886

Të shëruar

2003

Të vdekur

82

Drejtësi/ Vdekja e 22 vjeçares në Besi të Prishtinës, arrestohen babë e djalë – dyshohet se e shtynë drejt vetëvrasjes

news image

Për rastin e 22-vjeçares nga fshati Besi i Prishtinës, Blerta Osmani, që kishte vdekur më 1 tetor të këtij viti në rrethana dhe motive të paqarta, policia ka arrestuar babë e djalë, raporton Gazeta Sinjali.

Babë e bir janë arrestuar nën dyshimin për veprat penale: ‘Vdekje e dyshuar, Shtytje në vetëvrasje, Manipulim me prova, Armëmbajtje pa leje, Lajmërim apo kallëzim i rremë’, njofton policia, transmeton Gazeta Sinjali.

“Fsh. Besi, Prishtinë (NN) 01.10.2019 – 19:50. Lidhur me rastin me datën  26.11.2019 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj babë e djalë të  i cili dyshohet se kanë kryer veprat penale të cekura më lartë. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh të PK-së.

22-vjeçarja kishte marrë plagë vdekjeprurëse në kokë si pasojë e shkrepjes së plumbit.

Nga burime të afërta me viktimën Gazeta Sinjali merr vesh se të arrestuarit janë babai dhe vëllau i viktimës. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: