image Valencia barazon me Atletico Madridin në spektaklin me shumë gola në “Mestalla” - Sinjali

Valencia barazon me Atletico Madridin në spektaklin me shumë gola në “Mestalla”

news image

Valencia e Atletico Madrid janë takuar në derbin e xhiros së 12-të në futbollin spanjoll, shkruan Sinjali Sport.

Valencia dhe Atletico Madrid barazuan 3-3, në spektaklin e dhuruar nga dy skuadrat.

Suarez, Griezmann dhe Vrsaljko i shënuan golat te mysafirët, kurse autogoli i Savic dhe golat në kohën shtesë nga Hugo Duro e shpëtuan Valencian me një pikë.

Me këtë barazim, Los Colchoneros gjenden në vendin e katër me 23 pikë, kurse vendasit me 17 pikë janë në pozitën e 10-të. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin