image Valencia dhe Juventus në bisedime për mesfushorin Arthur
[wp-story id="814678"]

Futboll

Valencia dhe Juventus në bisedime për mesfushorin Arthur

news image

Valencia ka kontaktuar me Juventusin për mundësinë e nënshkrimit të Arthurit, sipas raportimeve në Itali.

Raportet e fundit kanë sugjeruar se mesfushori brazilian është i lirë të largohet nga Allianz Stadium këtë verë pasi ai nuk përshtatet në planet e trajnerit Massimiliano Allegri.

Ai ka qenë i lidhur me skuadrat e Premier League si dhe Romën si pjesë e një shkëmbimi të mundshëm për Nicolò Zaniolo.

Megjithatë, Sky Italia raporton se Valencia, e menaxhuar nga ish-trajneri i Milanit dhe Napolit, Gennaro Gattuso, ka bërë kontakte fillestare për një transferim të mundshëm.

Arthur iu bashkua Juventusit në vitin 2020 në një marrëveshje që e pa Miralem Pjanić të shkojë në drejtimin tjetër, duke kaluar te Barcelona.

Ai fillimisht iu bashkua Barcelonës mes shumë premtimeve si ylli i skuadrës Grêmio që fitoi Copa Libertadores 2017, por luftoi për të përmbushur pritshmëritë – një trend që vazhdoi në Serie A.

Në dy sezone me Juven, ai bëri 63 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar një gol.

/GazetaSinjaliSport/