image “Ty kam me ta marrë shpirtin”, i caktohet paraburgimi të dyshuarit që kërcënoi me vrasje policin në Ferizaj - Sinjali

“Ty kam me ta marrë shpirtin”, i caktohet paraburgimi të dyshuarit që kërcënoi me vrasje policin në Ferizaj

news image

Gjykata Themelore në Ferizaj, ia ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit L.A., nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Kanosja”.

Gjyqtari i procedurës paraprake, ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar mirë se, “i pandehuri më 4 tetor 2021, në një kafene në Ferizaj, ka kanosur seriozisht me fjalë se do ta privoj nga jeta të dëmtuarin-zyrtarin policor B.V. në atë mënyrë që përderisa shoqërohet për në stacion policor nga ana e të dëmtuarit, meqë i njëjti paraprakisht kishte qenë duke konsumuar alkool në kafiteri gjatë kufizimit të lëvizjes së qytetarëve, sipas  masave anti-COVID, i njëjti iu drejtohet me fjalë ‘ty kam me ta marr shpirtin, a e din ti se kush jam unë, kam me të zhdukë, kam me të vra ty dhe kam me ta zhduk familjen’,  ashtu që kjo kanosje ka shkaktuar shqetësim dhe ankth tek i dëmtuari”, njofton gjykata.

Gjykata bën të ditur se gjyqtari i procedurës paraprake, kërkesën e prokurorit të shtetit për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit e ka aprovuar si të bazuar konform dispozitave të KPPRK-së dhe të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin