image Tonali flet për të ardhmen e tij pas spekulimeve për një lëvizje te Arsenali - Sinjali

Tonali flet për të ardhmen e tij pas spekulimeve për një lëvizje te Arsenali

news image

Mesfushori i Milanit, Sandro Tonali ka këmbëngulir se dëshiron të qëndrojë pavarësisht zërave që e lidhin me Arsenalin.

Italiani është gati të fillojë sezonin e tij të tretë në Milano, i dyti që kur iu bashkua klubit përgjithmonë nga Brescia.

Tonali fillimisht u huazua te Milani në vitin 2020 dhe gjigantët e Serie A e nënshkruan me të me një marrëveshje të përhershme një vit më parë. Tonali, një tifoz i përjetshëm i Milanit, pranoi të bënte një ulje page në mënyrë që të kthehej në klub pas huazimit të tij.

“Ishte gjëja e duhur për të bërë dhe zhvillimi im ka qenë një pasojë e natyrshme,” tha ai për Sette Magazine.

“Të jesh në një ekip përgjithmonë nuk është si të jesh në huazim. Është një detaj që vetëm ka pak rëndësi, por bën diferencën duke shtuar faktorë të tjerë.

Nëse luani keq ndërsa jeni në huazim, mund të shqetësoheni se klubi nuk do t’ju nënshkruajë. Unë iu bashkua Milanit në momentin e duhur dhe dua të qëndroj”.

Raportet në Britaninë e Madhe kishin lidhur Arsenalin me Tonalin, por kuqezinjtë këmbëngulin se nuk kanë marrë asnjë ofertë dhe 22-vjeçari nuk po mendon të largohet nga klubi i tij i preferuar.

Milani e nis sezonin e ri të Serisë A nesër duke pritur Udinese në Stadio Meazza. Çfarë thotë Tonali për ekspertët që thonë se Interi dhe Juve janë favoritë për titullin?

“Ne jemi vetëm me tifozët tanë, nuk na shqetësojnë gjërat që thonë të tjerët, si sezonin e kaluar. Nuk mund ta ndryshojmë atë që njerëzit mendojnë, kjo na bën të reflektojmë, por nuk shqetësohemi”, tha mesfushori.

Kuqezinjtë duan të ruajnë titullin e fituar sezonin e kaluar.

“Pas dygolëshit të Giroud në derbi, e kuptuam që ishim aty. Mjaftoi një gabim i Interit, por duhej të ishim të fortë mendërisht. Ishte e vështirë të luash pesë ndeshjet e fundit duke ditur se kishim vetëm një rezultat.

“Pse fituam? Ishte një përzierje faktorësh, por Pioli ishte vendimtar, ai ishte në një situatë të vështirë kur filloi”.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: