image Tomori zgjati kontratën me Milanin, klubi kuqezi synon vazhdimin edhe me tre të tjerë - Sinjali

Tomori zgjati kontratën me Milanin, klubi kuqezi synon vazhdimin edhe me tre të tjerë

news image

Fikayo Tomori ka zgjatur zyrtarisht kontratëm me Milanin, duke nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me klubin.

Qendërmbrojtësi 24-vjeçar anglez u bë shpejt një lojtar kryesor për Stefano Pioli pas ardhjes së tij fillestare nga Chelsea në janar 2021, dhe ai luajti një rol të rëndësishëm në ecurinë e tyre të suksesshme në Scudetto sezonin e kaluar.

Tomori ra dakord me kushtet e një kontrate të re pesëvjeçare me klubin dhe do të shohë rritjen e pagës së tij nga 1.8 milionë euro.

Milani gjithashtu pret të finalizojë rinovimin e kontratave për Sandro Tonalin dhe Pierre Kalulu në ditët në vijim, duke mbyllur yjet e tyre të Scudettos. Bisedimet janë gjithashtu në vazhdim për të arritur një marrëveshje me sulmuesin e yllit Rafael Leao.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: