image Tifozi refuzon ftesën e Ronaldos për të parë ndeshjen në Old Trafford, nëna e viktimës akuzon ashpër klubin - Sinjali

Tifozi refuzon ftesën e Ronaldos për të parë ndeshjen në Old Trafford, nëna e viktimës akuzon ashpër klubin

news image

Nëna e tifozit të Evertonit, i cili mbeti viktimë e ‘shuplakës së telefonit’ të Cristiano Ronaldos pas ndeshjes së Manchester United kundër Everton të shtunën, ka sulmuar klubin, duke deklaruar se trajtimi i tyre i situatës i ka “përkeqësuar gjërat edhe më shumë”, transmeton Sinjali Sport.

Portugezi mbetet në qendër të zemërimit pasi duket se goditi një pajisje celulare nga dora e një tifozi pas humbjes 1-0 të ‘Djajve të Kuq’ në fundjavë, dhe megjithëse që atëherë ai ka kërkuar falje, dëmi tashmë është bërë.

Tani, Sarah Kelly, prindi i djalit në fjalë, ka kritikuar ashpër sjelljen e United dhe Ronaldos dhe thotë se ata kanë kundërshtuar çdo përpjekje për pajtim sipas dëshirës së djalit të saj.

“United e ka trajtuar atë tmerrësisht dhe thjesht i ka bërë gjërat edhe më keq për të qenë i sinqertë,” tha Kelly për Liverpool Echo. “Ashtu siç e shoh unë është, nëse dikush e sulmon në rrugë dhe më pas na kërkon të shkojmë për darkë, ne nuk do ta bënim.

“Vetëm për shkak se ai është Cristiano Ronaldo, pse do ta bëjmë? Është sikur i detyrohemi atij një nder, por më vjen keq, ne nuk e bëjmë. Ne e kemi refuzuar me dashamirësi ofertën për të shkuar në United sepse Jake nuk dëshiron. Shkoni atje dhe ai nuk dëshiron ta shohë Ronaldon.Ai e ka bërë shumë të qartë këtë.

“Ato nuk janë fjalët e mia, janë fjalët e djalit tim. Në fund të fundit për këtë bëhet fjalë. Më shumë ka ndikuar tek ai se sa tek unë, kështu që unë i kam vënë gjithçka që të vendosë vetë – ai nuk dëshiron të shkojë në United, ai nuk dëshiron të shkojë të shohë Ronaldon. Gjithçka që po them tani është se është në duart e policisë.”

Hetimet e dyfishta nga FA dhe Policia e Merseyside mbeten duke u zhvilluar për sjelljen e Ronaldos, duke ngritur mundësinë që sulmuesi mund të përballet me akuza.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin