image Tërmeti me epiqendër në Maqedoninë e Veriut ngjallë panik te qytetarët në Gjakovë - Sinjali

Tërmeti me epiqendër në Maqedoninë e Veriut ngjallë panik te qytetarët në Gjakovë

news image

Një tërmet është dëgjuar pak më parë në Maqedoninë e Veriut, mirëpo dridhje janë dëgjuar edhe në disa pjesë të Kosovës.

Më saktësisht, dridhjet e këtij tërmeti janë dëgjuar edhe në komunën e Gjakovës.

Një sinjalizues që është banor i fshatit Ramoc të kësaj komune ka thënë për Sinjalin se ky tërmet është ‘dëgjuar bukur fort’.

Ai tha se nuk ka shkaktuar dëme mirëpo ka ngjallë panik te ai dhe familjarët e tjerë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin