image SHBA/ 10 vjet burgim për 25 vjeçarin që sulmoi seksualisht kuajt - Sinjali

SHBA/ 10 vjet burgim për 25 vjeçarin që sulmoi seksualisht kuajt

news image

Një burrë është burgosur pasi ka hyrë në një stallë lakuriq dhe ka sulmuar disa kuaj.

Jean Bugoma, 25 vjeçar, u dënua me 10 vjet burgim pas veprimeve të tij të shthurura brenda një stalle të kuajve në San Antonio, shkruan DailyStar.

Policia tha se ai fillimisht u akuzua për vjedhje dhe kafshë të lidhura me incidentet në qershor 2020 dhe janar, dhe shkurt 2021.

Një numër kafshësh u plagosën në sulmin që ndodhi pasi Bugoma hyri në stallë, gjoja për të pasur marrëdhënie seksuale me disa kuaj”, tha Departamenti i Shërbimeve të Kujdesit për Kafshët (ACS) të qytetit të San Antonio.

Sipas autoriteteve, Bugoma ka hyrë në stallë dhe ka keqtrajtuar një kalë në incidentin e janarit 2021. U raportua se dy kuaj të tjerë pësuan lëndime fizike pasi u “shkatërruan”, që do të thotë se këmbët e tyre ishin të lidhura së bashku.

Jean Bugoma caused severe distress to horses after breaking into a stable

Një vit më parë, ai u kap në kamera teksa po ecte nga objekti ndërsa ishte lakuriq, thuhej në deklaratën e arrestimit.

Autoritetet u alarmuan pasi pronari gjeti një kalë jashtë stallës së tij dhe pikasi sende që nuk ishin në vend.

Një veteriner është dërguar në vendin e ngjarjes dhe ka konfirmuar se kafshët janë sulmuar seksualisht dhe fizikisht, raporton KSAT.

Policia tha se ADN-ja e marrë nga një prej kuajve u identifikua më vonë si e Bugomës.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin