image Sanches pritet ta kompletojë transferimin e tij te PSG javën e ardhshme
[wp-story id="814678"]

Futboll

Sanches pritet ta kompletojë transferimin e tij te PSG javën e ardhshme

news image

Objektivi i Milanit, Renato Sanches tani thuhet se është vetëm disa ditë larg nënshkrimit për Paris Saint-Germain pasi ata arritën një marrëveshje me Lille.

Kuqezinjtë kanë qenë tifozë të mëdhenj të mesfushorit 24-vjeçar portugez për një kohë tani dhe kishin shpresuar ta shtonin atë në skuadrën e Stefano Piolit këtë verë, por konkurrenca nga PSG ka bërë që ata të humbin garën.

Siç raportohet nga Le Parisien, PSG dhe Lille kanë arritur një marrëveshje në bazë të 12 milion eurove plus shtesa dhe Sanches tani është gati të nënshkruajë për klubin, ndoshta që në fillim të javës së ardhshme. Dëshira e mesfushorit portugez për t’iu bashkuar gjigantëve francezë përfundimisht bëri diferencën, me ofertën e Milanit për Lille në fakt më e lartë, duke u ulur në 15 milionë euro plus 3 milionë euro shtesë.

Sanches pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore para transferimit me PSG-në javën e ardhshme përpara se të fluturojë për në Japoni për t’iu bashkuar atyre në turneun e tyre parasezonal.

/GazetaSinjaliSport/