image Publikohen formacionet në kryederbin e Serie A-së: Milan - Juventus - Sinjali

Publikohen formacionet në kryederbin e Serie A-së: Milan – Juventus

news image

Janë publikuar formacionet zyrtare për kryendeshjen në futbollin italian: Milan – Juventus.

Derbi i javës në Serie A luhet në ‘San Siro’, mes Milan dhe Juventus.

‘Rossoneri’ në kërkim të tri pikëve që e mbajnë në hap me Inter, kurse Juventus në kërkim të një fitore që e kthen në top katërshe.

Ndeshja mes Milan dhe Juventus luhet me fillim nga ora 20:45.

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, McKennie; Dybala, Morata /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: