image Pronari i ekipit të NBA-së kërkon të përfshihet në marrjen e pronësisë së re të Milanit

Futboll

Pronari i ekipit të NBA-së kërkon të përfshihet në marrjen e pronësisë së re të Milanit

news image

Vivek Yeshwant Ranadivé, pronari i ekipit NBA Sacramento Kings, thuhet se është i prirur të përfshihet në marrjen e Milanit nga RedBird.

Kreu i RedBird Gerry Cardinale ka qenë i zënë në SHBA javët e fundit duke kërkuar investitorë për t’iu bashkuar blerjes së kuqezinjve prej 1.2 miliardë eurosh, një marrëveshje që pritet të përfundojë në shtator.

Siç raportohet nga SportMediaset, Ranadivé tani është në bisedime me Cardinale dhe ai është i prirur të investojë në marrjen e tij. Të dyja palët duan të gjejnë një marrëveshje shpejt dhe ai së shpejti mund të luajë një rol të madh.

Ranadivé bleu Sacramento Kings në vitin 2013 për 534 milionë dollarë dhe ka ndihmuar që vlerësimi i tij të rritet në 2.06 miliardë dollarë. Sidoqoftë, gjërat kanë qenë pak më zhgënjyese në anën sportive. Së shpejti Aneel e tij gjithashtu mund të përfshihet në projekt.

Sacramento Kings më parë kishte shprehur interesimin e tij për të marrë përsipër Chelsean përpara se Todd Boehly të siguronte një marrëveshje me skuadrën e Premier League.

/GazetaSinjaliSport/