image Presidenti i Lilles jep një lajm të mirë për Milanin

Futboll

Presidenti i Lilles jep një lajm të mirë për Milanin

news image

Presidenti i LOSC, Olivier Letang këmbëngul se PSG nuk ka “bërë asnjë ofertë” për Renato Sanches, por lë të kuptohet për Milanin, duke thënë se “ka një klub të madh evropian të interesuar për të.

Mesfushorit i skadon kontrata verën e ardhshme dhe ka një çmim prej rreth 30 milionë euro, megjithëse ai duhet të ulet ndjeshëm duke marrë parasysh mundësinë që ai mund të largohet si lojtar i lirë vitin e ardhshëm.

Burimet franceze pohuan sot se Renato Sanches ishte në Paris për të finalizuar transferimin, por pasditen e sotme Lille prezantoi trajnerin e ri Paulo Fonseca – dikur i Romës – dhe komentoi këtë situatë në konferencën për shtyp.

“Renato Sanches ishte shumë pranë bashkimit me Barcelonën sezonin e kaluar, por kishte një problem dhe ai nuk kaloi”, tha Letang.

“Sa i përket gjithçkaje që njerëzit kanë thënë, PSG nuk ka bërë ende ndonjë ofertë për të, kështu që nuk ka asgjë për momentin.

Megjithatë, mund t’ju them se një klub i madh evropian është i interesuar për të.

Kjo mund të jetë një referencë për Milanin, i cili kishte rënë dakord për kushtet personale me portugezin disa javë më parë, vetëm për ta parë veten të zëvendësuar nga PSG.

Tifozët e kuqezinjve kishin frikë nga një problem i ngjashëm me atë që përjetuan me Sven Botman, pasi mbrojtësi i LOSC kishte rënë dakord për një lëvizje me ta vetëm për t’u bashkuar me Newcastle United kur skuadra e Premier League praktikisht dyfishoi ofertën e Milanit.

/GazetaSinjaliSport/