image Policia jep detaje rreth përleshjes me thikë në Prishtinë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Policia jep detaje rreth përleshjes me thikë në Prishtinë

news image

Një person është therur me një mjet të mprehtë mbrëmjen e kaluar në rrugën “Zenel Salihu” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali.

Raporti policor thotë se: “viktima ka raportuar se pas një mosmarrëveshje me të dyshuarin, nga i njëjti është sulmuar me mjet të mprehtë, duke e goditur në dorë”.

Viktima ka marrë tretman mjekësor në QKUK-së dhe pas tretmanit është liruar ndërsa i dyshuari ngarkohet me veprën penale “Lëndim i rëndë trupor dhe armëmbajtje pa leje”.

Sipas Policisë, rasti mbetet nën hetime nga njësitë relevante.

/GazetaSinjali/