image Eskalon situata: Përleshje mes Policisë dhe protestuesve në një tentim për t’u futur në Kosovë

Rajon

Eskalon situata: Përleshje mes Policisë dhe protestuesve në një tentim për t’u futur në Kosovë

news image

Ekstremistët serbë po protestojnë në Rashkë, në afërsi të kufirit Kosovë-Serbi në Jarinjë. Ata patën komunikim me tone të ashpra me policinë serbe, një kordon i së cilës po qëndron para tyre.

Në një moment, protestuesit u nisën për ta kaluar kufirin, por u penguan nga policët.

Paraprakisht, serbët e mbledhur në afërsi të kufirit dogjën një transparent ku shkruante “Marrëveshja e Brukselit”.

zkm 998x600 1

/GazetaSinjali/