image Pioli pas zbulimit të kalendarit të sezonit të ri: Lista e ndeshjeve varet nga performancat tona, mezi presim të fillojmë

Futboll

Pioli pas zbulimit të kalendarit të sezonit të ri: Lista e ndeshjeve varet nga performancat tona, mezi presim të fillojmë

news image

Stefano Pioli tha se fituesit e Scudettos, Milani “mezi pret të fillojë” në sezonin e ri të Serisë A, edhe nëse ata kanë një hapje “konkurruese” disa javë.

Lista e plotë e ndeshjeve 2022-2023 u hartua sot dhe kuqezinjtë nuk do të lehtësohen në turne si kampionë në fuqi.

Në nëntë raundet e para, ata do të shkojnë ballë për ballë me Atalantën, Interin, Napolin dhe Juventusin.

“Është një fillim konkurrues i sezonit, por siç e dimë shumë mirë, lista e ndeshjeve varet vërtet vetëm nga performancat tona”, tha Pioli për faqen zyrtare të Milanit.

“Nuk ka rëndësi se me kë përballemi, ajo që bën ndryshimin është niveli i besimit që kemi dhe dëshira për të vazhduar të sfidojmë veten, pas një sezoni emocionues me fitoren e Scudettos dhe dashurinë që u tregua nga të gjitha anët e tokës.

Objektivi është të vazhdojmë të rritemi. Mezi presim të fillojmë!’, ka deklaruar Pioli.

Milani do të jetë në Derby della Madonnina me rivalët e qytetit Inter më 4 shtator dhe 5 shkurt.

Vlen të përmendet se komentet e Piolit pasqyrojnë disa nga rezultatet e shënuara sezonin e kaluar, ku kuqezinjtë humbën pikë kryesisht ndaj klubeve më të vogla si Spezia dhe Salernitana, por kishin një rekord relativisht të mirë me skuadrat e tjera të mëdha.

/GazetaSinjaliSport/