image Pioli konfirmon seancat stërvitore përmes “Zoom” për shkak të COVID-19

Futboll

Pioli konfirmon seancat stërvitore përmes “Zoom” për shkak të COVID-19

news image

Milani e përfundoi vitin 2021 me sukses dhe trajneri Stefano Pioli konfirmoi se do të shfrytëzojë sa më shumë teknologjinë gjatë festave të Krishtlindjeve.

Jo vetëm për shkak të rritjes së rasteve të COVID, por edhe udhëtimit dhe pushimit të kërkuar gjatë pushimit për Krishtlindje, puna në distancë duket se do të jetë një opsion i mundshëm.

Kjo nuk është e vërtetë vetëm për punonjësit e zyrës ose ata që janë në gjendje të komunikojnë nga vende të largëta, por edhe për atletët.

“Po u thosha djemve se do të kemi seanca stërvitore përmes Zoom më 27 dhe 28 dhjetor, pastaj do të rifillojmë së bashku në Milanello më 30 dhjetor”, tha trajneri i kuqezinjve Pioli për ‘Sky Sport Italia’ pas fitores 4-2 në Serie A si mysafir ndaj Empolit.

Ndërsa nuk ka më ndeshje në Serie A deri më 6 janar, Pioli është i sigurt se do t’i mbajë lojtarët e tij në këmbë dhe do të ushtrohet plotësisht edhe gjatë kësaj pauze.

Nuk është hera e parë që Milani ka seanca stërvitore përmes Zoom, pasi shumë klube në Itali dhe jashtë saj dërguan plane stërvitje për skuadrat e tyre gjatë bllokimit të COVID në 2020.

Kuqezinjtë do të rifillojnë atë praktikë më 27 dhe 28 dhjetor për t’i mbajtur ata të ngrohur dhe gati për serinë e radhës të ndeshjeve në Serie A dhe Coppa Italia.  /Gazeta Sinjali Sporti/