image Pioli: Jam një milanist, mezi pres të kthehemi në fushë dhe ta mbrojmë titullin

Futboll

Pioli: Jam një milanist, mezi pres të kthehemi në fushë dhe ta mbrojmë titullin

news image

Stefano Pioli tha se ai kurrë nuk ka qenë më shumë si një milanist se pasi fitoi Scudetton dhe është i etur për të mbrojtur titullin.

Kuqezinjtë janë klubi i 13-të që Pioli, i cili kishte një fotografi të Scudetto-s të bërë tatuazh në krahun e tij, ia ka dalë, por trajneri italian tha se nuk ka shijuar kurrë një pushim kaq shumë dhe tani është plotësisht i dashuruar me klubin.

Ai i tha Gazzetta dello Sport: “[Ka qenë] një festë ëndrrash. Pa dyshim më e mira e jetës sime. Nuk kam qenë kurrë një tifoz më i madh i Milanit.”

Dhe Pioli i siguroi tifozët se nuk po kërkon të pushojë dhe është i vendosur për këtë sukses të Scudetto-s deri në pikën e fillimit dhe jo në fund.

Ai shtoi: “Mezi pres të kthehem dhe të mbroj titullin. Tashmë më mungojnë lojtarët e mi.”

/GazetaSinjaliSport/