image Milanit i humbet durimi për Maignan, shënjestron portierin e Serie A për afatin e janarit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Milanit i humbet durimi për Maignan, shënjestron portierin e Serie A për afatin e janarit

news image

Lajmet e fundit për dëmtimin e Mike Maignan nuk janë të mira, kështu që Milani është gati të ndryshojë planet e tyre të transferimit duke synuar Guglielmo Vicario të Empolit.

Shpresohej që Maignan të rikthehej në aksion kur Seria A të rifillonte më 4 janar kundër Salernitanas, por testet e sotme treguan se problemi i lëndimit që e përjashtoi atë nga kampanja e Francës në Kupën e Botës ende nuk është shëruar plotësisht.

Tani ka shqetësime se ai mund të detyrohet të humbasë edhe ndeshjen e Superkupës së Italisë me Interin.

Ciprian Tatarusanu është detyruar të plotësojë, por është larg të qenit i besueshëm për një rol afatgjatë, ndërsa zgjedhja e parë Marco Sportiello mund të jetë në dispozicion vetëm nga janari kur kontrata e tij me Atalantën të ketë skaduar.

Sipas gazetës Corriere della Sera, Milani po e kthen vëmendjen ndaj 26-vjeçarit Vicario.

Ai ka bërë pritje të shumta të bujshme për Empolin këtë sezon, i cili e bleu atë menjëherë pas një huazimi nga Cagliari me një kosto prej 8.5 milionë euro, transmeton Sinjali Sport.

Vicario së fundmi ka arritur në skuadrën e Italisë nën drejtimin e Roberto Mancinit gjithashtu dhe e gjithë kjo e rriti çmimin e tij në 15 milionë euro.

Milani nuk është e vetmja palë e interesuar, pasi Roma ishte gjithashtu e lidhur me produktin e të rinjve të Udineses.

Këtu ka një avantazh, pasi agjenti i tij është Gabriele Giuffrida, i cili gjithashtu përfaqëson trajnerin e Milanit, Stefano Pioli.

/GazetaSinjaliSport/