image Pioli: Arbitri natyrisht nuk ishte më i miri në fushë sonte

Futboll

Pioli: Arbitri natyrisht nuk ishte më i miri në fushë sonte

news image

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka folur pas disfatës 1-2 nga Atletico Madrid.

Italiani ka folur për “Sky Sport” ku e ka quajtur zhgënjim rezultatin dhe ka pak kritika edhe për gjyqtarin.

“Zhgënjim, ishim pranë një rezultati të rëndësishëm. Në 11 kundër 11 ne luajtëm shumë më mirë. Më vjen keq sepse u desh pak më shumë vëmendje për golin e parë, djemtë bënë një përpjekje të rëndësishme dhe humbja e ndërlikon klasifikimin”, ka thënë Pioli.

“Ne jemi këtu, por ende na mungon ajo pjesë që mund të bëjë diferencën. Na mungon shumë pak, duhet të qëndrojmë në lojëra me qartësi. Ne luajtëm futboll të mrekullueshëm për gjysmë ore, vuajtëm më shumë se shumë. Shumë pak ishte ajo që mungon, shumë keq. Për tifozët dhe lojtarët e mi që dhanë gjithçka. Një paraqitje që duhet të na japë besim, ne luajtëm më mirë në barazinë numerike”.

Duket se kundërshtari e prek atë (Kessie) së pari, Kalulu ka qenë e koordinuar dobët. Franck ishte rezervuar tashmë, nuk dukej si një ndërhyrje për kartonin e dytë të verdhë në pjesën e parë. Arbitri natyrisht nuk ishte më i miri në fushë sonte”, përfundoi Pioli. /Gazeta Sinjali Sporti/