image Parashikimi i motit për sot
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Parashikimi i motit për sot

news image

Sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, sipas Institutit Hidrometerologjik.

Vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmje 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.

/GazetaSinjali/