image Një grua tregon se si u telefonua e u kërcënua me jetë nga burri i saj në Prishtinë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Një grua tregon se si u telefonua e u kërcënua me jetë nga burri i saj në Prishtinë

news image

Kërcënimet e dhuna familjare në Prishtinë kanë shënuar dukshëm rritje, shkruan Gazeta Sinjali.

Një grua në Prishtinë ka marrë kërcënime me jetë nga burri i saj ditën e djeshme.

Sinjali mëson nga burimet se derisa ishte duke shkuar në punë mëngjesin e së premtes, rreth orës 06:22 në rrugën “Lordi Bajron”, ajo u telefonua nga bashkëshorti i saj dhe u kërcënua se do ta vriste.

Lidhur me këtë rast, Sinjali ka mësuar se është lëshuar urdhër mbrojtës ndaj saj./Gazeta Sinjali/