image Ngecje në bisedimet me De Ketelaeren, Milani gati të aktivizojë 'Planin B' të tyre

Futboll

Ngecje në bisedimet me De Ketelaeren, Milani gati të aktivizojë ‘Planin B’ të tyre

news image

Milani është i gatshëm të kalojë në ‘Planin B’ të tyre nëse dështon në përpjekjen e tyre për të transferuar mesfushorin e Club Brugge, Charles De Ketelaere, sipas raportimeve në Itali.

Reprezentuesi belg ka qenë një objektiv gjatë verës për kuqezinjtë, por të dy klubet duket se nuk janë në gjendje të arrijnë ndonjë marrëveshje.

Një takim u zhvillua midis drejtorëve të dy palëve javën e kaluar, për të cilin raportet sugjeruan se përfundoi pozitivisht, por asnjë marrëveshje nuk u arrit.

Dhe La Gazzetta dello Sport raporton se Milani është gati të kthejë vëmendjen te Hakim Ziyech nëse nuk arrijnë një marrëveshje me Brugges për De Ketelaere.

21-vjeçari thuhet se është i etur për një lëvizje te kuqezinjtë, pavarësisht nga interesimi i supozuar nga dyshja e Premierligës, Leeds United dhe Everton, të cilët duken të gatshëm të paguajnë një tarifë më të lartë.

Gazzetta sugjeron që Milani mund të nënshkruajë me Ziyech për nën 10 milionë euro dhe mesfushori maroken madje do të ishte gati të ulte kërkesat e tij për paga për të lehtësuar lëvizjen.

/GazetaSinjaliSport/