image Në kryeqytet sot vetëm 6 raste pozitive me COVID-19 - Sinjali

Në kryeqytet sot vetëm 6 raste pozitive me COVID-19

news image

Në komunën e Prishtinës sot janë konfirmuar gjashtë raste pozitive me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook.

Ndërsa, në nivel vendi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gjithsej 50 raste pozitive me COVID-19, 117 pacientë janë shëruar, ndërsa janë raportuar pesë raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. /GazetaSinjali/

117 TË SHËRUAR DHE 50 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Freitag, 11. September 2020

Shpërndaje artikullin