image Në këto vendbanime u regjistruan rastet e reja me koronavirus në Komunën e Gjakovës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15063

Të shëruar

12570

Të vdekur

613

Në këto vendbanime u regjistruan rastet e reja me koronavirus në Komunën e Gjakovës

news image

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndërsa vetëm në Komunën e Gjakovës janë konfirmuar 7 raste të reja.

Rastet e reja nga kjo komunë vijnë nga 3 vendbanime: Gjakovë 5 raste ndërsa nga një rast në  Osek Hylë dhe Skivjan.

Ndërkaq komunat tjera që kanë shënuar raste të reja me COVID-19 mund t’i shihni mëposhtë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin