image Milani zbulon të rejat nga lëndimet përpara sfidës ndaj Empolit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Milani zbulon të rejat nga lëndimet përpara sfidës ndaj Empolit

news image

Pushimi ndërkombëtar i ka lejuar Milanit të rikuperojë disa lojtarë përpara ndeshjes së tyre të radhës kundër Empolit, megjithëse një numër të tjerë janë ende të padisponueshëm.

‘Rossonerët’ aktualisht janë tre pikë prapa liderëve të ligës Napoli dhe Atalanta pas humbjes së tyre 2-1 ndaj napoletanëve përpara pushimit ndërkombëtar, kështu që ata do të shpresojnë të rikthehet te fitorja ndaj Empolit këtë fundjavë.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, Stefano Pioli mund të buzëqeshë pak pas seancës së sotme stërvitore, me Sandro Tonali dhe Davide Calabria që të dy janë mjaftueshëm të aftë për t’u stërvitur me skuadrën, duke i vënë ata në garë për ndeshjen kundër Empolit.

Ante Rebic punoi shkurtimisht me skuadrën përpara se të kthehej në një program individual dhe ai do të shpresojë të bëjë një paraqitje kundër skuadrës toskane në fundjavë.

Divock Origi vazhdoi stërvitjen veçmas dhe me siguri do të mungojë në ndeshje, megjithëse mund të ulet me shokët e tij në stol.

Theo Hernandez dhe Mike Maignan vazhduan rikuperimin e tyre në Milanello dhe janë ende larg kthimit, me të dy të vendosur për të humbur një numër ndeshjesh gjatë muajit të ardhshëm.

/GazetaSinjaliSport/